Uncategorized

Kwartalnik 3 / 2019

Akcja kabina 

 

MINIMALISTYCZNA ŁAZIENKA – JAKA KABINA PRYSZNICOWA BĘDZIE DO NIEJ PASOWAĆ?

Minimalistyczne aranżowanie przestrzeni często wynika z potrzeby „uwolnienia” wnętrza od zbyt dużej ilości znajdujących się w nim przedmiotów, a tym samym od panującego tam chaosu. Łazienkaurządzona w ten sposób może stać się prawdziwym miejscem relaksu, które w żaden sposób nas nie przytłacza i pozwala odpocząć od codziennych trosk i obowiązków. W minimalistycznych projektach liczy się każdy detal, warto więc zadbać o to, by wszystkie elementy wyposażenia, także te użytkowe, wpisywały się w ramy stylistycznej prostoty. Jednym z nich jest – niezbędna w niemal każdej łazience – kabina prysznicowa. Na jaką się zdecydować? Razem z marką Excellentprzedstawiamy Mazo, dyskretną, przezroczystą i prawie niewidoczną kabinę prysznicową.

Minimalistycznie, czyli jak? 

Naczelna zasada tego stylu mówi: „less is more”, czyli mniej znaczy więcej. Urządzając minimalistyczną łazienkę, unikajmy więc tego, co zbędne – ornamentów, zdobień czy dekoracji, które jedynie przytłaczają przestrzeń. Dzięki temu wnętrze będzie przestronne, nabierze wizualnej lekkości i stanie się po prostu komfortową przestrzenią, w której można odpocząć od natłoku codziennych wrażeń. Przedmioty użytkowe i niezbędne elementy wyposażenia powinny charakteryzować się wzorniczą prostotą i subtelnie wtapiać się w tło, a wszelkie instalacje – zostać ukryte. Co jednak z elementami, których schować się nie da – jak zaaranżować minimalistyczną strefę prysznica?
Komfortowa strefa prysznicaJaki powinien być idealny prysznic? Najlepiej niemal niewidoczny, idealnie wtapiający się w tło. Kabina Mazo jest właśnie taka – minimalistyczna konstrukcja opiera się o połączenie gładkich tafli hartowanego szkła oraz aluminiowych profili. Całość wykańczają estetyczne uchwyty wykonane ze stali nierdzewnej. I to wszystko – cały sekret tkwi w prostocie.
Podstawą jest nie tylko minimalistyczne wzornictwo, ale również dopracowane szczegóły. Szklana tafla prezentuje się lekko i niebanalnie, odrobinę ekstrawagancko. Na pewno ktoś zapyta: ale jak utrzymać ją w nienagannej czystości, by zawsze prezentowała się pięknie? Otóż od zewnątrz szkło zostało pokryte powłoką Clean Control, która zdecydowanie ułatwia czyszczenie dla wygodnego użytkowania na co dzień.

 

Załączam też nowy kwartalnik z promocjami